Skip to content

10 Ivy Hall LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1976

Last Sale Price
$134,000
Last Sale Date
Aug 8, 2003

Property Information

Block12006
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,572
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
14%
Improvement Value:$121,000
86%
Total Assessment$141,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,502+2.7%
2024$5,357+4.4%
2023$5,132+0.9%
2022$5,087+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$134,000

To:

Sq Ft1,572DeedBook 7208, Page 1186

Property Sale

Sale
$89,400
DeedBook 4702, Page 193

Property Sale

Sale
$35,200
DeedBook 4460, Page 730

Property Built

Built

Year Built: 1976