Skip to content

38 Greystone LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$267,500
Last Sale Date
Dec 3, 2021

Property Information

Block1202.01
Lot29
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.2

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,508
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
29%
Improvement Value:$121,400
71%
Total Assessment$171,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,688+2.7%
2024$6,511+5.2%
2023$6,188+0.9%
2022$6,134+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$267,500

To:

Sq Ft1,508DeedBook 11968, Page 1307

Property Sale

Sale
$154,900

From:

To:

Sq Ft1,508DeedBook 10019, Page 1679Recorded6/5/2014

Property Sale

Sale
$107,850
DeedBook 4783, Page 771

Property Sale

Sale
$122,350
DeedBook 4433, Page 908

Property Built

Built

Year Built: 1989