Skip to content

18 Glenn Forge DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$225,000
Last Sale Date
Jul 30, 2008

Property Information

Block1202.01
Lot31
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.2

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,876
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,400
76%
Total Assessment$208,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,132+2.7%
2024$7,917+4.4%
2023$7,586+0.9%
2022$7,519+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$225,000

To:

Sq Ft1,876DeedBook 8896, Page 649

Property Sale

Sale
$292,125
DeedBook 8085, Page 394

Property Sale

Sale
$192,000
DeedBook 7226, Page 1210

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$143,900
DeedBook 4417, Page 566