Skip to content

14 Glenn Forge DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$107,000
Last Sale Date
Oct 15, 1999

Property Information

Block1202.01
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.2

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,430
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
29%
Improvement Value:$120,200
71%
Total Assessment$170,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,641+2.7%
2024$6,466+4.4%
2023$6,195+0.9%
2022$6,141+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$107,000

To:

Sq Ft1,430DeedBook 5049, Page 736

Property Sale

Sale
$115,700
DeedBook 4450, Page 600

Property Built

Built

Year Built: 1989