Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
9 Mercer LaneSicklerville, NJ 08081
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 30, 1993
Property Information
Block1203.01
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3
Building Details
Building Class10
DescriptionPUMP STATION
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage168
Acreage0.34
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$55,000
91%
Improvement Value:$5,500
9%
Total Assessment$60,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 1998 | $198 | +6.2% |
| 1997 | $187 | +80.4% |
| 1996 | $104 | +9.6% |
| 1995 | $94 | +1.2% |
Property History
No events match the selected filters.