Skip to content

62 Orlando DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Price
$253,900
Last Sale Date
Jun 26, 2008

Property Information

Block1203.01
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,624
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$141,800
74%
Total Assessment$191,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,234+2.8%
2024$7,036+4.5%
2023$6,732+0.9%
2022$6,670+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$253,900

To:

Sq Ft1,624DeedBook 8870, Page 561

Property Sale

Sale
$219,900
DeedBook 7309, Page 1373

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 4807, Page 501

Property Built

Built

Year Built: 1996