Skip to content

28 Randolph LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Nov 8, 2024

Property Information

Block1203.03
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,057
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$176,500
78%
Total Assessment$226,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,838+2.7%
2024$8,605+9.4%
2023$7,862+0.9%
2022$7,793+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

Sq Ft2,057DeedBook 11538, Page 198Recorded11/9/2020

Property Sale

Sale
$198,000

From:

To:

Sq Ft2,057DeedBook 10326, Page 1237Recorded1/20/2016

Property Sale

Sale
$264,000
DeedBook 8251, Page 461

Property Sale

Sale
$167,500
DeedBook 5212, Page 351

Property Sale

Sale
$133,000
DeedBook 4546, Page 23

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$171,000
DeedBook 4477, Page 428