Skip to content

64 Randolph LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$187,000
Last Sale Date
Jul 7, 2015

Property Information

Block1203.03
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,392
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
20%
Improvement Value:$200,100
80%
Total Assessment$250,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,759+2.7%
2024$9,501+4.4%
2023$9,104+0.9%
2022$9,024+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$187,000

To:

Sq Ft2,410DeedBook 10243, Page 812

Property Sale

Sale
$269,000
DeedBook 8890, Page 142

Property Sale

Sale
$197,500
DeedBook 5260, Page 913

Property Sale

Sale
$157,000
DeedBook 5160, Page 6

Property Sale

Sale
$146,000
DeedBook 4550, Page 371

Property Built

Built

Year Built: 1991