Skip to content

40 Randolph LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$180,420
Last Sale Date
Jul 10, 2015

Property Information

Block1203.03
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,964
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$158,200
76%
Total Assessment$208,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,124+2.7%
2024$7,910+4.4%
2023$7,578+0.9%
2022$7,512+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$180,420

To:

Sq Ft1,964DeedBook 10239, Page 1104

Property Sale

Sale
$244,900
DeedBook 8657, Page 685

Property Sale

Sale
$253,000
DeedBook 8145, Page 1711

Property Sale

Sale
$161,900
DeedBook 5200, Page 854

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$136,015
DeedBook 4479, Page 305