Skip to content

41 Randolph LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$218,000
Last Sale Date
Jul 26, 2019

Property Information

Block1203.04
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,656
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$163,100
77%
Total Assessment$213,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,315+2.7%
2024$8,096+4.4%
2023$7,757+0.9%
2022$7,689+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$218,000

To:

Sq Ft1,656DeedBook 11196, Page 1497

Property Sale

Sale
$216,500

From:

To:

Sq Ft1,656DeedBook 10875, Page 1636Recorded5/5/2018

Property Sale

Sale
$191,775

From:

To:

Sq Ft1,656DeedBook 10275, Page 491Recorded10/1/2015

Property Sale

Sale
$260,000
DeedBook 8725, Page 442

Property Sale

Sale
$186,000
DeedBook 5278, Page 737

Property Sale

Sale
$124,000
DeedBook 5077, Page 397

Property Sale

Sale
$117,300
DeedBook 4554, Page 610

Property Built

Built

Year Built: 1991