Skip to content

28 Orlando DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$193,000
Last Sale Date
Aug 28, 2002

Property Information

Block1203.04
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,028
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
22%
Improvement Value:$177,300
78%
Total Assessment$227,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,869+2.7%
2024$8,635+4.4%
2023$8,274+0.9%
2022$8,201+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$193,000

To:

Sq Ft2,028DeedBook 5257, Page 516

Property Sale

Sale
$130,500
DeedBook 4709, Page 875

Property Sale

Sale
$156,350
DeedBook 4428, Page 565

Property Built

Built

Year Built: 1990