Skip to content

49 Randolph LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Jun 27, 2018

Property Information

Block1203.04
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,868
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$144,300
74%
Total Assessment$194,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,582+2.7%
2024$7,381+4.4%
2023$7,073+0.9%
2022$7,010+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$195,000

To:

Sq Ft1,868DeedBook 10962, Page 1491

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 5171, Page 661

Property Sale

Sale
$122,000
DeedBook 4887, Page 564

Property Sale

Sale
$129,750
DeedBook 4454, Page 774

Property Built

Built

Year Built: 1990