Skip to content

41 Orlando DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1992

Last Sale Price
$183,340
Last Sale Date
Dec 15, 2011

Property Information

Block1203.05
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,868
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$162,100
76%
Total Assessment$212,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,276+2.7%
2024$8,058+4.4%
2023$7,720+0.9%
2022$7,653+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$183,340

To:

Sq Ft1,868DeedBook 9524, Page 1918

Property Sale

Sale
$157,500
DeedBook 5222, Page 306

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$136,550
DeedBook 4447, Page 674