Skip to content

8 Brearly DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Mar 15, 2013

Property Information

Block1203.05
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,852
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$141,500
74%
Total Assessment$191,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,472+2.7%
2024$7,275+4.4%
2023$6,971+0.9%
2022$6,909+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000

To:

Sq Ft1,852DeedBook 9822, Page 43

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 5098, Page 313

Property Sale

Sale
$117,500
DeedBook 4537, Page 170

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$122,150
DeedBook 4427, Page 92

Property Sale

Sale
$741,000
DeedBook 4326, Page 387