Skip to content

30 Brearly DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$139,500
Last Sale Date
May 24, 2001

Property Information

Block1203.05
Lot32
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,250
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
24%
Improvement Value:$154,200
76%
Total Assessment$204,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,968+2.7%
2024$7,758+4.4%
2023$7,433+0.9%
2022$7,368+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$139,500

To:

Sq Ft2,250DeedBook 5160, Page 576

Property Sale

Sale
$142,990
DeedBook 4479, Page 682

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$1,425,000
DeedBook 4326, Page 223