Skip to content

52 Brearly DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$224,000
Last Sale Date
Dec 29, 2008

Property Information

Block1203.06
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.3

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,540
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
27%
Improvement Value:$146,200
78%
Total Assessment$187,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,332+2.7%
2024$7,138+4.4%
2023$6,840+0.9%
2022$6,779+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$224,000

To:

Sq Ft1,540DeedBook 8957, Page 562

Property Sale

Sale
$154,000
DeedBook 5207, Page 653

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$132,650
DeedBook 4726, Page 500