Skip to content

2 Elsworth CourtSicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$143,000
Last Sale Date
Nov 15, 2000

Property Information

Block1204.01
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,540
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
26%
Improvement Value:$143,700
74%
Total Assessment$193,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,558+2.7%
2024$7,359+4.4%
2023$7,051+0.9%
2022$6,989+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$143,000

To:

Sq Ft1,540DeedBook 5129, Page 223

Property Sale

Sale
$128,600
DeedBook 4703, Page 228

Property Built

Built

Year Built: 1994