Skip to content

7 Elsworth DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1996

Last Sale Date
Jun 20, 2018

Property Information

Block1204.01
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,366
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$167,400
77%
Total Assessment$217,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,483+2.7%
2024$8,259+4.4%
2023$7,913+0.9%
2022$7,844+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$207,000

To:

Sq Ft2,366DeedBook 5204, Page 472

Property Sale

Sale
$167,990
DeedBook 4966, Page 331

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$151,875
DeedBook 4714, Page 815