Skip to content

41 Elsworth DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 31, 2010

Property Information

Block1204.02
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,973
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$167,400
77%
Total Assessment$217,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,483+2.7%
2024$8,259+4.4%
2023$7,913+0.9%
2022$7,844+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$152,090
DeedBook 4881, Page 4

Property Built

Built

Year Built: 1997