Skip to content

3 Meade CourtSicklerville, NJ 08081

Built 2000

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Dec 23, 2024

Property Information

Block1204.04
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,180
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
23%
Improvement Value:$169,800
77%
Total Assessment$219,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,327+2.8%
2024$8,100+4.5%
2023$7,751+0.9%
2022$7,680-2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

To:

Sq Ft2,180DeedBook 12764, Page 793

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 7284, Page 1718

Property Sale

Sale
$159,800
DeedBook 5133, Page 281

Property Built

Built

Year Built: 2000