Skip to content

26 Elsworth DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Jul 9, 2019

Property Information

Block1204.04
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12.4

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage2,202
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
21%
Improvement Value:$184,100
79%
Total Assessment$234,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,135+2.7%
2024$8,893+4.4%
2023$8,521+0.9%
2022$8,446+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$210,000

To:

Sq Ft2,202DeedBook 11192, Page 1036

Property Sale

Sale
$296,000
DeedBook 9104, Page 830

Property Sale

Sale
$283,500
DeedBook 7458, Page 842

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 5000, Page 256

Property Built

Built

Year Built: 1997