Skip to content

86 Concord BlvdSicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$411,000
Last Sale Date
Feb 7, 2023

Property Information

Block1205.01
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage2,536
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$199,300
78%
Total Assessment$254,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,923+2.7%
2024$9,661+4.4%
2023$9,257+0.9%
2022$9,175+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$411,000

To:

Sq Ft2,536DeedBook 12304, Page 1809

Property Sale

Sale
$250,000

From:

To:

Sq Ft2,535DeedBook 10637, Page 453Recorded5/24/2017

Property Sale

Sale
$239,000

From:

To:

DeedBook 9918, Page 680Recorded11/19/2013

Property Built

Built

Year Built: 2004