Skip to content

48 Concord Blvd

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$300,025
Last Sale Date
Nov 19, 2004

Property Information

Block1205.01
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage2,958
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$220,000
80%
Total Assessment$275,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,731+2.7%
2024$10,447+4.4%
2023$10,010+0.9%
2022$9,922+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$300,025

To:

Sq Ft2,958DeedBook 7660, Page 897

Property Built

Built

Year Built: 2004