Skip to content

32 Concord Blvd

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$333,958
Last Sale Date
Dec 30, 2005

Property Information

Block1205.01
Lot37
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1205

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage2,466
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$195,000
78%
Total Assessment$250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,755+2.7%
2024$9,498+4.4%
2023$9,100+0.9%
2022$9,020+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$333,958

To:

Sq Ft2,466DeedBook 8091, Page 1109

Property Built

Built

Year Built: 2005