Skip to content

8 Concord Blvd

Sicklerville, NJ 08081

Built 2010

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Jan 14, 2013

Property Information

Block1205.01
Lot49
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1205

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage1,794
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$196,400
78%
Total Assessment$251,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,810+2.7%
2024$9,551+4.4%
2023$9,151+0.9%
2022$9,071+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft1,794DeedBook 9767, Page 1287

Property Sale

Sale
$265,105
DeedBook 9236, Page 1510

Property Built

Built

Year Built: 2010