Skip to content

78 Concord Blvd

Sicklerville, NJ 08081

Built 2004

Last Sale Price
$328,715
Last Sale Date
Dec 3, 2004

Property Information

Block1205.01
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage2,800
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$225,400
80%
Total Assessment$280,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,941+2.7%
2024$10,652+4.4%
2023$10,207+0.9%
2022$10,117+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$328,715

To:

Sq Ft2,800DeedBook 7683, Page 722

Property Built

Built

Year Built: 2004