Skip to content

23 Concord Blvd

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$488,000
Last Sale Date
Dec 12, 2022

Property Information

Block1205.03
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1205

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage2,992
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
20%
Improvement Value:$222,600
80%
Total Assessment$277,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,832+2.7%
2024$10,546+4.4%
2023$10,105+0.9%
2022$10,016+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$488,000

To:

Sq Ft2,992DeedBook 12291, Page 223

Property Sale

Sale
$314,000

From:

To:

Sq Ft2,992DeedBook 11475, Page 1312Recorded8/24/2020

Property Sale

Sale
$364,579
DeedBook 8095, Page 1378

Property Built

Built

Year Built: 2005