Skip to content

11 Concord Blvd

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Jan 29, 2009

Property Information

Block1205.03
Lot26
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1205

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningCM
Sq Footage2,454
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$195,000
78%
Total Assessment$250,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,755+2.7%
2024$9,498+4.4%
2023$9,100+0.9%
2022$9,020+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft2,454DeedBook 8977, Page 180

Property Sale

Sale
$320,244
DeedBook 8015, Page 1954

Property Built

Built

Year Built: 2005