Skip to content

131 Ciseley DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2019
Other Exempt

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Dec 14, 2021

Property Information

Block1206.01
Lot17
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1206

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,920
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
18%
Improvement Value:$221,300
82%
Total Assessment$271,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$9,384+0.9%
2022$9,301+418.8%
2021$1,793
Property History

Property Sale

Sale
$405,000

To:

Sq Ft1,920DeedBook 11969, Page 450

Property Sale

Sale
$270,000
Sq Ft1,920DeedBook 11308, Page 578Recorded1/24/2020

Property Sale

Sale
$73,250
DeedBook 11193, Page 628Recorded8/20/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019