Skip to content

147 Ciseley DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2020

Last Sale Price
$297,650
Last Sale Date
Dec 28, 2020

Property Information

Block1206.01
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1206

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,920
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
18%
Improvement Value:$225,400
82%
Total Assessment$275,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,746+2.7%
2024$10,462+4.4%
2023$10,025+455.7%
2022$1,804+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$297,650

To:

Sq Ft1,920DeedBook 11602, Page 563

Property Built

Built

Year Built: 2020