Skip to content

163 Ciseley DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2020

Last Sale Price
$302,000
Last Sale Date
Dec 21, 2020

Property Information

Block1206.01
Lot33
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1206

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,200
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
18%
Improvement Value:$227,900
82%
Total Assessment$277,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,844+2.7%
2024$10,557+5.0%
2023$10,054+0.0%
2022$10,054
Property History

Property Sale

Sale
$302,000

To:

Sq Ft2,200DeedBook 11622, Page 1846

Property Sale

Sale
$73,250
DeedBook 11542, Page 728

Property Built

Built

Year Built: 2020