Skip to content

105 Ciseley DriveSicklerville, NJ 08081

Built 2019

Last Sale Price
$212,990
Last Sale Date
Dec 13, 2019

Property Information

Block1206.01
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1206

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,292
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
25%
Improvement Value:$152,400
75%
Total Assessment$202,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,898+2.7%
2024$7,689+4.4%
2023$7,367+0.9%
2022$7,303+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$212,990

To:

Sq Ft1,292DeedBook 11301, Page 1103

Property Sale

Sale
$70,150

From:

To:

DeedBook 11060, Page 654Recorded1/29/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019