Skip to content

101 Carissa LaneSicklerville, NJ 08081

Built 2019

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
May 1, 2020

Property Information

Block1206.02
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1206

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage2,200
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
18%
Improvement Value:$227,900
82%
Total Assessment$277,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,844+3.3%
2024$10,493+4.4%
2023$10,054+0.9%
2022$9,965+455.8%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft2,200DeedBook 11397, Page 1991

Property Sale

Sale
$76,350
DeedBook 11193, Page 623Recorded8/20/2019

Property Built

Built

Year Built: 2019