Skip to content

3 Dover Lane

Sicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$175,500
Last Sale Date
Dec 30, 2021

Property Information

Block12104
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,728
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
22%
Improvement Value:$141,400
78%
Total Assessment$181,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,078+2.7%
2024$6,891+26.6%
2023$5,443+0.9%
2022$5,393+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$175,500

To:

Sq Ft1,728DeedBook 12027, Page 822

Property Sale

Sale
$69,900
DeedBook 4131, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1985