Skip to content

236 Cross Keys RoadBerlin, NJ 08009

Last Sale Price
$51,500
Last Sale Date
Oct 1, 2018

Property Information

Block121
Lot1.01
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page01

Building Details

Building Class---
DescriptionPOLE BARN
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,800
79%
Improvement Value:$9,700
21%
Total Assessment$46,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,814+2.7%
2024$1,767+4.4%
2023$1,693+0.9%
2022$1,678+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$51,500

To:

DeedBook 10994, Page 1476

Property Sale

Sale
$17,500
DeedBook 4533, Page 938