Skip to content

55 Oak Forest DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$88,000
Last Sale Date
Dec 14, 2015

Property Information

Block12202
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page122

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage2,507
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
20%
Improvement Value:$165,500
80%
Total Assessment$207,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,097+2.7%
2024$7,883+4.4%
2023$7,553+0.9%
2022$7,487+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$88,000

To:

Sq Ft2,507DeedBook 10393, Page 1193

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 7960, Page 931

Property Built

Built

Year Built: 1984

Property Sale

Sale
$74,300
DeedBook 3898, Page 82