Skip to content

3 Wilton WaySicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Aug 12, 2022

Property Information

Block12203
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page122

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,292
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
30%
Improvement Value:$100,000
70%
Total Assessment$142,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,541+2.7%
2024$5,395+4.4%
2023$5,169+0.9%
2022$5,123+0.6%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$245,000

To:

Sq Ft1,292DeedBook 12185, Page 1938

Property Sale

Sale
$170,000

From:

To:

Sq Ft1,292DeedBook 11478, Page 1411Recorded8/27/2020

Property Sale

Sale
$83,500

From:

To:

Sq Ft1,292DeedBook 9955, Page 886Recorded1/28/2014

Property Sale

Sale
$182,000
DeedBook 8119, Page 59

Property Sale

Sale
$79,900
DeedBook 5113, Page 612

Property Sale

Sale
$84,000
DeedBook 4341, Page 850

Property Sale

Sale
$69,900
DeedBook 4173, Page 406

Property Built

Built

Year Built: 1984