Skip to content

81 Oak Forest DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1985

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Mar 23, 2012

Property Information

Block12301
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,852
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
22%
Improvement Value:$149,700
78%
Total Assessment$191,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,480+2.7%
2024$7,283+4.4%
2023$6,978+0.9%
2022$6,917+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$135,000

To:

Sq Ft1,852DeedBook 9564, Page 1850

Property Sale

Sale
$165,000
DeedBook 7050, Page 800

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 5084, Page 120

Property Sale

Sale
$136,900
DeedBook 4448, Page 299

Property Built

Built

Year Built: 1985

Property Sale

Sale
$79,600
DeedBook 3995, Page 777