Skip to content

12 Leanne DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Nov 7, 2003

Property Information

Block12305
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,682
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$119,200
74%
Total Assessment$161,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,290+2.7%
2024$6,124+4.4%
2023$5,868+0.9%
2022$5,816+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

To:

Sq Ft1,682DeedBook 7304, Page 523

Property Sale

Sale
$114,500
DeedBook 4416, Page 67

Property Sale

Sale
$118,900
DeedBook 4352, Page 773

Property Sale

Sale
$81,590
DeedBook 4106, Page 269

Property Built

Built

Year Built: 1984