Skip to content

49 Woodhaven WaySicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Date
Aug 20, 2003

Property Information

Block12306
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,918
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
24%
Improvement Value:$134,400
76%
Total Assessment$176,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$6,051+1.5%
2017$5,962+2.3%
2016$5,830+1.3%
2015$5,752+3.5%
Property History
Sales2Foreclosures1

Foreclosure Case F-012617-09

Defaulted
Type: Residential Mortgage Foreclosure
Disposition: Default Judgment

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 5189, Page 489

Property Sale

Sale
$85,500
DeedBook 4305, Page 879

Property Built

Built

Year Built: 1984