Skip to content

57 Woodhaven WaySicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$127,000
Last Sale Date
Sep 10, 2003

Property Information

Block12306
Lot21
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,682
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
24%
Improvement Value:$136,700
76%
Total Assessment$178,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,973+2.7%
2024$6,789+4.4%
2023$6,505+0.9%
2022$6,448+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$127,000

To:

Sq Ft1,682DeedBook 7263, Page 668

Property Sale

Sale
$99,900
DeedBook 4881, Page 144

Property Sale

Sale
$124,000
DeedBook 4373, Page 776

Property Sale

Sale
$87,300
DeedBook 4148, Page 733

Property Built

Built

Year Built: 1984