Skip to content

10 Fawn LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 10, 2007

Property Information

Block12306
Lot29
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page123

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,233
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
28%
Improvement Value:$108,000
72%
Total Assessment$150,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,853+2.7%
2024$5,699+4.4%
2023$5,460+0.9%
2022$5,412+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 5097, Page 618

Property Sale

Sale
$76,690
DeedBook 4116, Page 503

Property Built

Built

Year Built: 1984