Skip to content

36 Stone Hollow DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$188,000
Last Sale Date
Jan 12, 2015

Property Information

Block12702
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,748
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$145,800
76%
Total Assessment$190,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,445+2.7%
2024$7,248+4.4%
2023$6,945+0.9%
2022$6,884+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$188,000

To:

Sq Ft1,748DeedBook 10152, Page 1549

Property Sale

Sale
$198,000
DeedBook 9405, Page 803

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 4669, Page 822

Property Sale

Sale
$126,000
DeedBook 4556, Page 451

Property Sale

Sale
$464,646
DeedBook 4370, Page 692

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$463,350
DeedBook 4314, Page 533