Skip to content

38 Stone Hollow DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Nov 8, 1990

Property Information

Block12702
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,592
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
27%
Improvement Value:$120,600
73%
Total Assessment$165,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,462+2.7%
2024$6,291+4.4%
2023$6,028+0.9%
2022$5,975+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000

To:

Sq Ft1,592DeedBook 4472, Page 653

Property Sale

Sale
$464,646
DeedBook 4370, Page 692

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$463,350
DeedBook 4314, Page 533