Skip to content

39 Sleepy Hollow LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$127,000
Last Sale Date
Jul 19, 2001

Property Information

Block12708
Lot16
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,954
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
24%
Improvement Value:$144,700
76%
Total Assessment$189,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,402+2.7%
2024$7,207+4.4%
2023$6,905+0.9%
2022$6,844+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$127,000

To:

Sq Ft1,954DeedBook 5172, Page 467

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$108,900
DeedBook 4313, Page 169