Skip to content

6 Sleepy Hollow LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
Nov 10, 2023

Property Information

Block12709
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page127

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,964
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$172,600
79%
Total Assessment$217,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,527+6.3%
2024$7,078+4.5%
2023$6,772+0.9%
2022$6,710+0.6%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$365,000

To:

Sq Ft1,964DeedBook 12500, Page 108

Property Sale

Sale
$215,000
Sq Ft1,964DeedBook 12403, Page 1025Recorded8/4/2023

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 5210, Page 457

Property Sale

Sale
$98,000
DeedBook 4698, Page 881

Property Sale

Sale
$83,200
DeedBook 4636, Page 508

Property Sale

Sale
$111,600
DeedBook 4369, Page 852

Property Built

Built

Year Built: 1989

Property Sale

Sale
$76,649
DeedBook 4292, Page 437