Skip to content

90 Old Orchard DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 9, 2013

Property Information

Block12803
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SF1G
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,848
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
25%
Improvement Value:$120,300
75%
Total Assessment$160,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,255+2.7%
2024$6,090+4.4%
2023$5,835+0.9%
2022$5,784+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$162,500
DeedBook 7524, Page 1091

Property Sale

Sale
$96,650
DeedBook 4915, Page 833

Property Sale

Sale
$96,000
DeedBook 4594, Page 322

Property Built

Built

Year Built: 1989