Skip to content

22 Harvest LaneSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$271,000
Last Sale Date
Dec 19, 2024

Property Information

Block12804
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page128

Building Details

Building Class28
Description2SFR
Dwellings2
ZoningRL
Sq Footage1,512
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
29%
Improvement Value:$98,000
71%
Total Assessment$138,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,385+2.7%
2024$5,243+4.4%
2023$5,023+0.9%
2022$4,979+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$271,000

To:

Sq Ft1,512DeedBook 12763, Page 666

Property Sale

Sale
$128,000
DeedBook 9791, Page 1680

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 9357, Page 687

Property Sale

Sale
$122,000
DeedBook 7342, Page 1254

Property Sale

Sale
$90,100
DeedBook 4443, Page 555

Property Built

Built

Year Built: 1990