Skip to content

72 Kenwood DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$125,000
Last Sale Date
Jun 13, 2008

Property Information

Block1301.01
Lot6.24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.1

Building Details

Building Class33
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,012
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,000
30%
Improvement Value:$45,000
70%
Total Assessment$64,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,497+2.7%
2024$2,431+4.4%
2023$2,330+0.9%
2022$2,309+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$125,000

To:

Sq Ft1,012DeedBook 8856, Page 576

Property Sale

Sale
$66,900
DeedBook 5248, Page 291

Property Sale

Sale
$76,265
DeedBook 4511, Page 777

Property Built

Built

Year Built: 1990