Skip to content

76 Kenwood DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$95,000
Last Sale Date
Apr 26, 2021

Property Information

Block1301.01
Lot7.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.1

Building Details

Building Class33
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage923
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,000
27%
Improvement Value:$50,900
73%
Total Assessment$69,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,728+2.7%
2024$2,656+4.4%
2023$2,544+0.9%
2022$2,522+0.6%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$95,000

To:

Sq Ft923DeedBook 11794, Page 69

Property Sale

Sale
$45,000

From:

To:

Sq Ft923DeedBook 10519, Page 1653Recorded11/16/2016

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 8965, Page 1808

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 8895, Page 347

Property Sale

Sale
$71,900
DeedBook 4495, Page 584

Property Built

Built

Year Built: 1990